O mnie

Marcin Gerwatowski. Tak się nazywam. 29 lat. Wyrafinowany realista. Niektórzy mówią, że pesymista – kłamią. Lubie krótkie zdania. Moją pasją od dosyć dawna jest Internet. Swoją pracę licencjacką pisałem właśnie o tym medium. Skończyłem Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Płocku. Obecnie student Politechniki Warszawskiej na kierunku Informatyka stosowana. Od zawsze społecznik – myślę, że od urodzenia. Od szkoły podstawowej, poprzez liceum, na studiach skończywszy aktywny członek samorządów szkolnych i studenckich. Współorganizator wielu imprez, począwszy od Płockich Juwenaliów, poprzez festiwale muzyczne, czy konferencje naukowe, skończywszy na eventach studenckich i nie tylko.

Po ukończeniu PWSZ w PŁOCKU zacząłem zastanawiać się głęboko nad tym, co chce robić w życiu. Po wielu perypetiach los wysłał mnie do Izby Skarbowej w Płocku, gdzie zostałem konsultantem podatkowym. Szukałem jednak czegoś bardziej twórczego, choć praca ta nauczyła mnie czegoś ważnego –  skrupulatności.  Przez pewien czas byłem blisko związany – bo umową o pracę, z Płockim Parkiem Przemysłowo – Technologicznym. Moja współpraca z PPPT trwała prawie rok czasu. to tam nauczyłem się, a raczej pokazałem, że potrafię wdrażać projekty internetowych. PPPT nauczyło mnie jak pracować w grupie i pomimo wielu zadań jakie tam dostawałem, nadal nie czułem kreatywności, którą mogłem z siebie wykrzesać.

Przez cały czas – prawie od ukończenia PWSZ w Płocku, byłem mocno związany z fundacja Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Tam właśnie powstało moje pierwsze „dziecko” roboczo nazwane – GlacTEAM. Nadal jednak nie czułem się na siłach, aby prowadzić coś własnego. Brakowało mi doświadczenia.

Współpracując między innymi z CKT – Centrum Komercjalizacji Technologii miałem możliwość wykazania się jako projektant stron WWW. Chociaż nigdy nie nazywałem siebie programistą, udało mi się wdrożyć sprawnie działający i co najważniejsze przyjazny użytkownikom system CMS dla firmy ORLEN Projekt.

W tym samym czasie (kwiecień 2009), rodziła się już firma w AIP o nazwie InfraCOM, której jestem współwłaścicielem.

Dzisiaj InfraCOM to prężnie rozwijająca się na rynku lokalnym firma, która zajmuje się szeroko pojętym marketingiem internetowym. Od kwietnia 2009 roku, udowodniliśmy wielu niedowiarkom, że można stworzyć coś z niczego. Oferujemy swoim klientom szeroki wachlarz usług internetowych, począwszy od projektowania i wdrażania stron WWW, poprzez systemy CMS, wizytówki internetowe skończywszy na sklepach internetowych. Przez ten krótki czas z naszych usług skorzystało wiele firm z płockiego rynku.

To co wydarzyło się do tej pory to nie koniec. Jest w mojej głowie jeszcze wiele marzeń, tych od strony zawodowej, które będę niebawem spełniał. Pomimo tego, że jestem realistą wiem, że marzenia te, można spełnić 🙂

Z pozdrowieniami

Marcin Gerwatowski