parki-technologiczne.pl – zapraszam

Skuszony kiedyś utworzeniem Płockiego Parku Przemysłowo – Technologicznego i późniejszymi jego „problemami” zainteresowałem się jak działają inne Parki, czy to Przemysłowe, czy to Naukowe, czy Technologiczne. To sprawdzanie, skłoniło mnie do tego, aby stworzyć stronę internetową na której będę zamieszczał wpisy o konkretnych parkach. Z kilku wpisów, zrobiło się kilkadziesiąt i dzisiaj jest to jedna z większych baz parków technologicznych, przemysłowych, naukowych i inkubatorach przedsiębiorczości w Internecie.

parki-technologiczne.pl – to pod tym adresem znajduje się serwis o którym piszę. Wbrew najśmielszym oczekiwaniom, na słowo „parki technologiczne” jestem nawet wysoko w googlach.

Z obserwacji mogę powiedzieć, że w naszym Parku brakuje realizowania projektów miekkich, takich jak 6.2 z Kapitału Ludzkiego, czy chociażby szkoleń dla zwykłych mieszkańców naszego miasta. Płocki Park Przemysłowo – Technologiczny jako realizator ogromnych projektów się sprawdza w swoich działaniach (przynajmniej od pewnego czasu). W innym miastach (i bez takiej kuli u nogi jaką jest ORLEN) realizacja takich projektów jakie ma przed sobą PPPT też sporo trwa. Zauważyłem też, że wszystko to też kwestia robienia dobrego PR-u. Za najlepszy w tej dziedzinie uważam T-PARK, czyli Dolnośląski Park Technologiczny. Cóż tu dużo mówić. Ci z okolic Wrocławia w tworzeniu dobrej reklamy są chyba najlepsi w Polsce.

Z Parków Technologicznych bardzo dobrze rozwija się także od niedawna Kielecki Park Technologiczny. Bardzo ciekawym rozwiązaniem dla nowych firm jest chociażby realizowany projekt „Audyt Marketingowy Młodej Firmy”. Po szczegóły zapraszam na stronę KPT. Myślę, że taka inicjatywa warta jest skopiowania. Dobrze daje sobie radę Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości. Jest to instytucja utworzona na osobowości prawnej fundacji, która prowadzi chociażby w zakresie swoich działań Punkt Konsultacyjny dla MŚP.

Na dziś to tyle o Parkach Technologicznych, Przemysłowych i Naukowych. Kiedyś do tego tematu wrócę.

 

 

Marcin Gerwatowski

Marcin Gerwatowski. Tak się nazywam. 32 lata w 2014 roku. Wyrafinowany realista. Niektórzy mówią, że pesymista – kłamią. Lubie krótkie zdania. Od niedawna bloger. Uczący się. Tak więc, za wszelkie nieścisłości przepraszam!

Zostaw komentarz